Korcsolyázó Diák Sport Egyesület

Miért jó a gyorskorcsolya?

• Kedvező élettani, fizikai, kondicionális, és pszichikai hátteret fejleszt ki.
  • gyorsítja a vérkeringést,
  • eloszlatja a stresszhelyzetek alatt felgyülemlett feszültséget, fáradtságot és kimerültséget,
  • fokozza a vitálkapacítást és a terhelhetőséget.
  • a légzőszervek megdolgoztatása mellett
  • az izmok megmunkálásában is jelentős szerepet játszik.
  • speciális gyorsaság és általános ügyesség megszerzéséhez is vezet.
  • Fejleszti az egyensúlyérzéket, koncentráló képességet
  • Transzfer hatással van más sportágak tanulására.
  •  A korcsolyázók gyorsaságra, kitartásra tesznek szert, megtanulják gazdaságosan felhasználni, beosztani erejüket.

Mikor?

• A korcsolyázás már 3-4 éves kortól tanítható, de sportági szempontból 6-8 éves korú kezdést javasolnak.
  • Felnőtt korban is meg lehet tanulni helyesen korcsolyázni, de itt már figyelembe kell venni egy tudat alatti tevékenységet: félelem az eséstő! Ez ellen persze lehet védekezni sisakkal, csukló-, könyök- és térdvédővel.

Hol?

• Az őszi, tavaszi és nyári időszakban a görkorcsolyázás oktatása jó időben az iskolánk udvarán található görkorcsolya-pályán zajlik, míg rossz időben iskolánk aulája biztosít helyet az órák zavartalan megtartására.
  • A téli időszakban pedig a korcsolya órák megtartására a Szombathelyi Műjégpályát látogatjuk.

Céljaink

• Fő feladatunk a korcsolyázás, görkorcsolyázás minél szélesebb körben történő megismertetése,
  • népszerűsítése, a gyermekeknél
  • a korcsolyázás, görkorcsolyázás technikai alapjainak elsajátíttatása,
  • a sportág megszerettetése és a rendszeres mozgás iránti igény kialakítása.

Letölthető dokumentumok