Bemutatkozunk

Egy kisgyermek számára mi lehetne fontosabb annál, hogy biztonságot adó érzelmi légkörben szeretetteljes szigorral az életre neveljék, derűs környezetben korszerűen oktassák, s mindeközben örömében, bánatában egyaránt osztozzanak tanárai és társai?

Tantestületünk olyan programot dolgozott ki, amely jó esélyt teremt arra, hogy iskolánkban mindez megvalósulhasson.

Hogyan képzeljük el ezt a gyakorlatban?

• Hogy gyermekeink megállják a helyüket a társadalomban, magabiztosan indulhassanak a különböző középiskolákba: célunk az alapkészségek (írás, olvasás, számolás, matematikai logika) minél magasabb szintű elsajátíttatása.
  • Hogy otthon lehessenek a nagyvilágban: magyar-angol két tanítási nyelvű képzést biztosítunk, német nyelvet tanítunk.
  • Hogy jól értsék a XXI. század második anyanyelvét is: nagy hangsúlyt fektetünk az informatika oktatására.
  • Hogy vigyázzunk legfőbb kincsükre, egészségükre: kiemelten foglalkozunk a sportolási lehetőségekkel: jég- és görkorcsolya-oktatás, úszásoktatás, labdajátékok, szabadidős sportok, nagy tornaterem, konditerem, sportpályák állnak diákjaink rendelkezésére.
  • Hogy lelkileg is gazdagodhassanak tanítványaink: változatos művészeti tevékenységek lehetőségével kínáljuk őket.
  • Hogy mindenki számára legyen esély: a kiemelkedőket versenyekre készítjük, megmérettetjük, a lassabban haladókat fejlesztő pedagógusaink segítik.

Mit érdemes még mindenképpen tudni az Oladi Általános Iskoláról?

• Zajmentes, tiszta levegőjű környezetben épült, tágas, parkosított udvarral rendelkezik.
  • ÖRÖKÖS ÖKOISKOLA cím büszke viselője.
  • Tanuszodája helyben van.
  • 19 000 kötetes iskolai könyvtára segíti a tanulást, művelődést.
  • Interaktív táblák szolgálják a modern oktatást.
  • Felsőőri (oberwarti) és csíkszeredai testvériskolai kapcsolatot ápol hosszú évek óta tartalmas tevékenységekkel, színes programokkal, utazásokkal, jelenleg angol kapcsolatot készít elő.
  • Színházterem, tágas aula ad helyet sokszínű rendezvényeink számára.
  • A város kulturális életéhez kapcsolódva hangversenyre, színházi előadásokra visszük diákjainkat.
  • Tantestületünk képzett, tapasztalt szakemberekből álló, összetartó, az újra mindig nyitott, derűs közösség.

Mi így képzeljük tanítványaink jövőjének megalapozását.

Iskolánk kapuja minden gyermek számára nyitva áll!

Takács Imréné
 nyugalmazott intézményvezető