Rólunk írták: Kiemelkedő iskolák a kompetenciamérésen


Iskolánkról a sajtóban február 18-án megjelent hír

„Általános iskolai rangsor, egészen másképp: hol fejlesztik a leghatékonyabban a diákok képességeit?”

„Az Oktatási Hivatal évről évre listát készít a kiemelkedő teljesítményű iskolákról. Ezekben a listákban nem az számít, hogy hol milyenek az érdemjegyek, hány diák nyer tanulmányi versenyt, hanem az, hogy mekkora az iskolákban folyó pedagógiai munka fejlesztő hatása.”

https://eduline.hu/kozoktatas/20220217_altalanos_iskolak_fejlesztes_lista

Az általános iskolák 6. és 8. évfolyamos diákjai minden tanévben részt vesznek az Országos Kompetenciamérésben. A matematikai eszköztudást és szövegértési képességet mérő tesztek elsősorban nem az iskolai tanterv konkrét megvalósulását mérik, hanem a tanulóknak azt a képességét, hogy a tanultakat hogyan tudják alkalmazni valódi problémák, helyzetek megoldásában.

Az Országos Kompetenciamérés adatai alapján a legtöbb hozzáadott pedagógiai értéket teremtő, kiemelkedő teljesítményű iskolák között tudhatjuk iskolánkat.

Az oktatas.hu erről szóló tájékoztatója: Kiemelkedő teljesítményű iskolák