Pályaorientációs nap iskolánkban


 

November 14-én pályaorientációs projektnapot tartottunk iskolánkban. Minden évfolyam különböző programokon vett részt, melynek központi témája a szakmákkal, foglalkozásokkal való megismerkedés volt. Az alsóbb évfolyamokon a gyerekek játékos feladatokon, rejtvényeken és manuális foglalkozásokon találkoztak a különböző szakmákkal. Gyermekorvos, kozmetikus előadását hallgathatták meg. Voltak, akik ellátogattak egy csokiüzembe, ahol a csokikészítés folyamatát tekinthették meg, voltak, akik a Fekete István Állatvédő Egyesület munkájával ismerkedtek meg közelebbről. Felső tagozatos diákjainknak is lehetősége nyílt belepillantani a szakmák, foglalkozások világába. Az 5. a osztály a McDonalds üzemeltetésével ismerkedett majd a Savaria Múzeumban restaurátor- és régészeti foglalkozáson vett részt. Az 5. b a Parti kertészetbe látogatott, a 6. a az Élelmiszeripari sütőtanműhelyében gyakorlati tevékenységeken keresztül ismerhette meg  közelebbről a cukrászati, pékségi és édesipari termékek gyártását. A 6. b és a 6. c a Hermann Ottó Szakgimnáziumban szakmabemutatón vett részt – környezetvédők, vadászok, dísznövénykertészek, parképítők munkáját láthatták és próbálhatták ki a gyerekek. A 7. b osztály az APTIV-ban vett részt üzemlátogatáson, ahol mechatronikai technikus, automatikai technikus és szerszámkészítő szakmák világába vezették be a tanulókat. A 7. a osztálynak a Foglalkozási Információs Tanácsadó (FIT) tartott foglalkozást, valamint részt vett 8. a és 8. b osztályos tanulóinkkal együtt volt diákjainkkal való beszélgetésen, ahol volt diákjaink élettapasztalataikat osztották meg  velük, hasznos információkkal látták el tanulóinkat a továbbtanulással és az igazi nagybetűs élettel kapcsolatban. A nap végén tanulóink ellátogattak a Pályaválasztási és Képzési Kiállításra is.

Móricz Anita

pályaválasztási felelős