Kazinczy Szép Magyar Beszéd Verseny


Iskolánk humán munkaközössége 2016. december 6-án, kedden rendezte meg a könyvtárban a Kazinczy Szép Magyar Beszéd Verseny iskolai fordulóját. A benevezett versenyzők két korcsoportban: 5-6. és 7-8. osztályos korcsoportban mérték össze tudásukat az első fordulóban egy szabadon választott, a második fordulóban egy kötelező szöveg felolvasásával. 23 tanuló közül 10-en jutottak be a döntőbe. Zsűritagok: Kissné Ráckevi Irén, Unger Ferencné Lívi néni, Fixl Miklósné Szilvi néni, zsűri elnöke: Molnáros Eszter

 A verseny eredménye:

 • 5-6. évfolyam
  • első díjat nem ítéltek oda
  • megosztott II. díjat nyert: Cseszkó Boglárka 6. a és Kovács Aliz 6.a
   • felkészítő tanáruk: Fixl Miklósné Szilvi néni
 • 7-8. évfolyam
  • I.díjat nyert: Budai Ádám 8.a
  • II. helyezett: Molnár Emília 8.a
   • felkészítő tanáruk: Takács Imréné Éva néni
  • III.  helyezett: Molnár Orsi 7.a
   • felkészítő tanára: Horváth Márta

A városi versenyen Cseszkó Boglárka és Budai Ádám képviselik az iskolánkat.