Tündérkert almafája


A hazai tíz Nemzeti Park Igazgatóság és a Nemzeti Biodiverzitás és Génmegőrző Központ (NBGK) őshonos, lehetőség szerint olyan tájfajta gyümölcsfákat biztosított az iskolakertekbe, mely jellemző a települését körbevevő tájra. Az október első hetére áthelyezett Fenntarthatósági témahét kapcsán az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóságtól egy almafa csemetét kapott iskolánk. Örömmel kerestük a helyet a csemetének a kertünkben. Az Öko – szakkörös tanulók kiásták a gödröt, egy zsák trágyával biztosítottuk a tápanyagszükségletét. Végül elültettük, megöntöztük. Reméljük, jól érzi majd magát nálunk!

Mi is az a Tündérkert- program?

Jelenleg a Kárpát-medencében mintegy 150 tündérkert található, miközben több száz közösség, önkormányzat, iskola és plébánia állt a mozgalom mellé az őshonos gyümölcsfák megőrzése érdekében. Ennek a mozgalomnak immár iskolánk is részese lett.

Köszönjükaz Őrségi Nemzeti Park Igazgatóságának!