„A nép sokféle nyelven beszél, de egyforma szívvel szeret” (Jókai Mór)
Idén április végén 4. alkalommal rendeztük meg Anyanyelvi hét programsorozatunkat.
A megnyitón Kelemen Zoltánnak, a Weöres Sándor Színház művészének expresszív előadásában hallhattuk Arany János: A walesi bárdok c. balladáját, illetve egy Mátyás királyról szóló mesét is felolvasott tanulóinknak a művész úr, aki szívesen kapcsolódott be „Dobj el mindent, és olvass! projektünkbe is.
A hét hagyományos programjai között szerepelt a rendkívül népszerű Nyelvtörő-felolvasó verseny, az Activity csapatverseny magyar szólásokból és közmondásokból, valamint a Játékos anyanyelvi csapatverseny is.
Második alkalommal hirdettük meg a Szómentő programot, ezúttal a Mátyás királyról szóló mesék, mondák kevéssé ismert szavainak jelentését kutatták a vállalkozó szellemű kis nyelvdoktorok. Munkájukból figyelemre méltó kiállítás tekinthető meg az aulában.
Hagyományainkhoz híven egész héten volt lehetőségük tanulóinknak nyelvi fejtörők megoldására, s újdonságként szókincsüket, kreativitásukat a Scrabble, fantáziájukat, asszociációs készségüket a Dixit társasjátékokkal fejleszthették.
A hét egyik legsikeresebb programját Kovács Zoltán (művésznevén Holden Rose) író rendhagyó irodalomórái jelentették, melyeken közel 150 diákunk vehetett részt. A lenyűgöző, tartalmas előadások sokáig felejthetetlen lesznek a résztvevők számára. További információk az íróról: http://holdenrose.hu/.
Reméljük, hogy anyanyelvi hetünk programjai minden tanulónk épülésére szolgáltak!
Anyanyelvi hét – 2018 – EREDMÉNYEK
Activity csapatverseny magyar szólásokból és közmondásokból
I. 7. b osztály csapata Salánki Ádám
Tóth Márk
Török Dzsenifer
II. 8. a osztály csapata Kinöhl Bálint
Kovács Levente
III. 5. a osztály csapata Borsi Fanni
Stifter Anett
Varga Tamás
6. b osztály csapata Kánya László
Németh Lili
Szemes Dorina
Nyelvtörő-felolvasó verseny – Alsó tagozat 1. osztály
I. Béres Nimród András 1. a
II. Botfa Nikoletta 1. a
III. Pintenics Anna 1. a
Pintenics Anna 1. a – Különdíj a legszebben beszélő felolvasónak.
2. osztály
I. Stifter Dávid 2. a
II. Bokor Sára 2. a
III. Gyurics Eszter 2. a
3. – 4. osztály
I. Varga Lili 3. b
II. Koncz Tímea 3. a
III. Németh Rozi 3. c
Nyelvtörő-felolvasó verseny – Felső tagozat
I. Kiss Virág 8. b
II. Kánya László 6. b
III. Mecseki Eszter 5. a
Nahodil Norina 6. b
Szómentő Mátyás királyról szóló mesék, mondák szókincséből
A legjobb és legszebb tablók készítői:
Alsó tagozat
- Horváth Bendegúz 3. a
- Kovács Jázmin, Takács Nóra 3. c
- Faluhelyi Rea Fruzsina, fazekas Noémi 3. c
- Horváth Bendegúz 3. a
- Ekbauer Bence, Kopcsándi Dominik 3. c
Felső tagozat
- Tóth Márk 7. b (Két szó megmentését vállalta)
- Krajczár Kíra, Tausz Hanna, Kovács Alíz 7. a
- Ekbauer Lili Csenge, Pál Zsófia 6. a
Tanárok
- Favorido Erika
- Járay Adrienn
- Mód Petra Diána
Játékos anyanyelvi csapatverseny – felső tagozatosoknak
5. – 6. évfolyam
I. 6. a csapata (Horváth Kata, Marton Eliana, Nahodil Norina, Pál Zsófia
II. 5. b csapata (Gerencsér Zsolt, Kovács Szabolcs, Mátyás Noel, pataki Evelein)
III. 6. b csapata (Németh Lili, Ruzsa Boglárka, Tancsics Kinga, Tóth Sarolta)
7. – 8. évfolyam
I. 8.a csapata (Bődi Luca, Molnár Orsi, Mosonyi Réka, Nagy Bianka)
II. 8. b csapata (Kiss Virág, Sárközi Johanna, Takács Emese)
III. 7. a csapata (Cseszkó Boglárka, Dobos Regina, Krajczár Kíra, Süle Vanessza
Gratulálunk!
Megnyitó
Rendhagyó irodalomóra