A Szakma Sztár Fesztiválon jártunk


A Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szervezésében a Tanoda program keretében iskolánk 40 tanulója 5 kísérő pedagógussal ellátogatott Budapestre az Országos Szakmai Versennyel kibővített Szakmai Sztár Fesztiválra a Hungexpo Vásárközpontba. A pályaválasztás előtt álló 6- 7. osztályos diákjaink betekintést kaphattak a különféle szakmák rejtelmeibe, sőt kipróbálhatták tehetségüket nekik szóló feladatokban, többek között készíthettek fából tároló dobozkát, cukormázból rózsaszirmot, marcipánfigurákat, a virágkötő standnál díszes virágkompozíciót, de aki szépülni vágyott, meglephette magát csillámtetoválással. Egy- egy jól kitöltött tesztfeladattal hasznos, praktikus jutalom ütötte a szerencsések markát. A szakmai nap egy autóbuszos városnéző „körsétával” zárult. Bár csak az ablakból gyönyörködhettünk fővárosunk látnivalóiban, így is felemelő, emlékezetes pillanatokat élhettünk át mindamellett, hogy sok hasznos ismeretet is begyűjthettünk a különféle szakmákról. Tényleg igaz a szlogen: „ A jó szakma felér egy diplomával.”