Pályaorientációs szakmai nap az Oladi Szakgimnáziumban


 

 

2018 március 9-én iskolánk 6. osztályos tanulói az Oladi Szakgimnázium és Szakközépiskola szervezésében betekintést nyerhettek az ottani képzésekbe, felkeltve a leendő pályaválasztók érdeklődését a hiányszakmák iránt. Kis csoportokban bepillanthattak a szakmai műhelymunkákba. Kipróbálhatták az egyes foglalkozások csínját-bínját, megismerkedhettek a legújabb frizura elkészítési technikákkal, sőt meg is szépülhettek a kozmetikus tanulók keze által. Tanácsokat kaphattak a tinédzser kori haj- és bőrproblémák kezeléséről és egy frissítő masszázzsal kényeztették a vállalkozó kedvű ifjakat. Nem maradhatott ki a programból az informatika kiemelkedő szerepe a ruhaiparban, az interaktív előadást követően tesztelhették „szakmai” és informatikai tudásukat. Az egészségügy is kiemelt szerepet kapott a délelőtt folyamán, megismerkedhettek a csecsemő-és kisgyermekgondozás fortélyaival és szépségeivel, a betegápolási technikákkal, továbbá a következő tanévtől induló új – a regeneráló balneoterápiás masszőr – képzésről kaphattak hasznos információkat. A színvonalas kalauzolásnak köszönhetően minden gyerek kedvet kapott a most még fejtörést okozó pályaválasztáshoz. Köszönetünket szeretnénk kifejezni az Oladi Szakgimnázium és Szakközépiskola oktatóinak és tanulóinak, hogy sikerült elégedett mosolyt varázsolni tanulóink arcára.