Forgalmi rend változás


Május elsejével az iskolánk környékén megváltoztak a közlekedés szabályai. Az egyik fő változás, hogy a buszmegálló mögötti parkolóban ezután csak személyautóval lehet megállni, az eddig ott parkoló, és nagyon sok helyet elfoglaló céges buszok elköltözésével sok hely felszabadult. A másik, hogy az iskolánk előtti Simon István utca páratlan oldalán (az iskolától távolabbi oldal) teljes hosszban várakozni tilos. (A KRESZ szerint a tábla hatálya alatt meg szabad állni, de csak a be- és kiszálláshoz szükséges ideig, a folyamatos fel- és lerakodáshoz szükséges ideig, vagy egyéb okból legfeljebb öt percig, ha a vezető a járműnél marad.)

Kérjük ezért a szülőket és az iskolánkba érkezőket, hogy ha lehetséges, akkor az utca elején lévő parkolóban tegyék ki és várják gyermekeiket, az iskola előtti utcában csak indokolt esetben parkoljanak. A gyermekek a parkolótól az iskoláig végig biztonságos járdaszakaszon tudnak közlekedni. Szeretnénk elérni, hogy a Simon István utcában a fennakadások, dugók megszűnjenek, ezért kérjük, hogy csak az iskola felől felfestett parkolósávban álljanak meg, a kétirányú forgalom számára az úttest többi részét tartsák szabadon!

Köszönjük együttműködését!