Élmények a Perint partján


Rendhagyó környezetismereti órán vehettek részt iskolánk 3.c osztályos diákjai a Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Szakképző Iskola együttműködésének köszönhetően. A téma a vízpart élővilága volt. Nem kellett messzire menniük, hiszen iskolánk mellett folyik a Perint patak. A tanulmányi séta során a vizekkel kapcsolatos ismereteiket bővítették a tanulók, s nem csak a növényeket figyelhették meg, hanem a középiskola eszközeinek segítségével behatóan tudták tanulmányozni a vízben élő állatokat is. Láttak kisebb halakat, fenékjáró poloskát, vízi skorpiót, bolharákot, vízipókot is. A különleges lehetőségnek köszönhetően megfigyeléseket folytattak, tapasztalatokat gyűjtöttek, melyeket a következő órákon dolgoznak fel. A kellemes októberi délelőttön nagyszerű élményekkel gazdagodtak a gyerekek.