Klímavetélkedő


A KEHOP-1.2.0 – Klímastratégiák kidolgozásához kapcsolódó módszertan- és kapacitásfejlesztés, valamint szemléletformálás című pályázat keretében a Vas Megyei Önkormányzat által megvalósított program zajlott iskolánkban, melynek célja a 6-14 éves korosztály környezeti nevelésének bővítése újszerű ismeretekkel játékos formában.

A megye általános iskolái számára klímavetélkedőt hirdettünk, amelyre a megye több településeiről ékeztek a csapatok. A vetélkedőt Dr. Kondora Bálint Vas Megye Alelnöke nyitotta meg.

A Föld napjához kapcsolódó szemléletformáló akciónap során diákjaink papírt gyűjtöttek; szakember bevonásával előadást hallgattak meg „Klímaváltozás hatásai” címmel, majd Klímatotót töltöttek ki; a Zöld kézműves kuckóban különböző formákat és tárgyakat alkottak hulladékok felhasználásával; rajzpályázaton vettek részt; magokat ültettek otthoni palántaneveléshez; a hatodikosok megtekinthették a több mint száztíz éves épületben Szombathely város Vízműtörténeti Múzeumát; szelektív hulladékokból készített malomtáblákon versenyeztek.