Szép siker a KisTudós-Nap városi tehetséggondozó szakdélutánon


Iskolánk 7.a osztályos tanulói részt vettek a Bercsényi iskolában megrendezett KisTudós-Napon. Örömmel neveztünk erre a versenyre, hiszen iskolánkban mi is a társadalom- és természettudományos tantárgyak differenciált, integrált szemléletű tanítását kívánjuk elősegíteni.

A természettudományi szekcióban az előadások témáját a hungarikumok közül kellett kiválasztani.  A lányok csapata a szódavíz és a fröccs, a fiúk csapata a Pick-szalámi hungarikumokból készült fel nagyon színvonalas, érdekes előadással. A témákat több tantárgy vonatkozásában is megvilágították. A tehetséggondozó délutánon diákjaink előadásaikkal megmutatták kutatói, előadói képességüket, érdeklődési területüket, a társtudományokban való tájékozottságukat, betekinthettek egymás munkáiba.

Díjazott 7.a osztályos tanulóink:

  • Albert Laura, Dömötör Veronika, Nagy Bianka
  • Kinöhl Bálint, Kovács Levente, Merész Dávid

Felkészítő tanár: Nemes EmilnéArchivált képek itt megtekinthetők:
https://drive.google.com/open?id=1pGsgUReU-BemDxUyXMoNw9Bd2haoy8p0